Manuální medicína a masáže

Manuální, nebo také myoskeletální medicína.


Je lékařská metoda zaměřující se na diagnostiku a léčbu funkčních poruch pohybového aparátu.

Při vyšetření i léčbě používá lékař rukou (manus = ruka).

Vyšetření spočívá z podrobného rozboru anamnézy, fyzikálního vyšetření zaměřeného na pohybový aparát a vyhodnocení pomocných vyšetření.

Léčba je založena na mobilizačních a manipulačních technikách na kloubech, protahování a uvolňování napnutých a ztuhlých svalů.

Mobilizační techniky pracují v přirozeném rozsahu pohybu v kloubu a jsou při respektování napětí měkkých tkání naprosto bezpečné.

Manipulace je náraz o vysoké rychlosti a minimální intenzitě síly z přesného výchozího postavení přesně určeným směrem a rychlostí.

Postizometrická relaxace využívá stimulaci a uvolnění napnutých a ztuhlých svalů v hlubokém nádechu a výdechu.


Vyšetření, stejně jako léčba manuálními technikami vyžadují rozsáhlé teoretické a praktické znalosti a dostatečnou palpační vnímavost terapeuta.


Regenerační a relaxační masáže.


Masáže pomáhájí při léčení nežádoucích stavů, jako stres, bolesti hlavy, nespavost, či problémy s pohybovou soustavou. Příznivé účinky má také na krevní a lymfatický oběh, čím ovlivňuje regeneraci a obranyschopnost organizmu. Masáž dokáže ulevit od bolesti zad.

Pro ženy bude zajímavé, že díky urychlení metabolizmu při masáži dochází k rychlejšímu odbourávaní tuků. Masáž má i kosmetický účinek a to odstranění odumřelých buněk z pokožky.

Masáže obvykle kombinujeme s aromaterapií, kdy k samotné masáži používáme přírodní masážní oleje v kombinaci s éterickými oleji.

V léčebném centru nabízíme jak klasické regenerační, dále masáže v kombinaci s vodní procedůrou a také masáže s aplikací lávových kamenů. Při vodní procedůře, nebo aplikací lávových kamenů dochází k příjemnému prohřátí svalstva, což způsobuje jeho pasivní uvolnění. Následná masáž má potom intenzivnější účinek.


Účinky masáže:



Lávové kameny