Přírodní kosmetika Atok

Atok

Značka Original ATOK prezentuje vysoce kvalitní AromaTerapeutickou Olejovou Kosmetiku určenou pro profesionální i domácí použití. Je to kosmetika nabízející komplexní systém přirozené péče o celé tělo. Jedná se o „živé“ přípravky čistě přírodního charakteru nebo s nezbytným minimem přídavných látek, které umožňují například emulgaci u krémů, případně oddalují oxidaci. Nelze je proto vyrábět do zásoby a skladovat by se měly v chladničce, podobně jako potraviny. Nároky na výrobu a skladování preparátů jsou však mnohonásobně vyváženy jejich kvalitou a účinky. Obsažené bioaktivní látky pokožku ošetřují zcela fyziologicky a šetrně, bez narušení jejího ochranného filmu. Díky nízké molekulární hmotnosti mohou pokožkou pronikat hluboko do těla a pozitivně ovlivňovat řadu tělesných funkcí. Obsažené éterické oleje, kromě účinků na fyzické tělo, přinášejí také uvolnění, radost a psychickou pohodu.


ÉTERICKÉ OLEJE – ESENCE Z NITRA ROSTLIN
Éterické oleje jsou základními prostředky aromaterapie. Jsou to subtilní vonné látky, které se získávají destilací nebo lisováním z malých žlázek nacházejících se uvnitř nebo na povrchu rostlin. Najdeme je v květech, plodech, listech, kůře, dřevu i kořenech.

ROSTLINNÉ OLEJE – TEKUTÉ DARY SLUNCE
Rostlinné oleje jsou viskózní látky, které se získávají lisováním nebo extrakcí ze semen a plodů olejnatých rostlin. V aromaterapii se používají zejména jako nosiče pro éterické oleje a další účinné složky, ale i samostatně. Pro kosmetické účely upřednostňujeme kvalitní oleje lisované za studena. Rostlinné oleje mají blahodárný účinek na pokožku i celý organizmus. Složením se podobají kožním tukům, proto se do pokožky velmi dobře vstřebávají, což je u minerálních olejů nemožné. Mají nízkou molekulární hmotnost, proto mohou snadno pronikat do mezibuněčných prostor. Dostávají se do nejhlubších vrstev pokožky, odkud jsou krevními kapilárami roznášeny po celém těle. Velmi příznivě působí na pokožku i samostatně, ale mnohem výraznějších účinků lze dosáhnout, pokud je použijeme jako „nosiče“ pro éterické oleje. Rostlinné oleje v kombinaci s éterickými oleji jsou velmi ceněné jak pro rychlý účinek, tak pro schopnost pronikat hluboko do organizmu.

V Léčebním centru nabízíme:

Koupelové oleje. Tyto preparáty jsou vhodné i pro pokožku citlivou a alergickou na běžná mýdla a pěny do koupele. Obsahují vysoce kvalitní rostlinné a éterické oleje, vitaminy a emulgátory. Aromakoupel je také jedinečným rituálem proti stresu. Vonné látky příznivě ovlivňují psychiku a navozují relaxaci. Éterické oleje a další obsažené složky přitom působí již v průběhu koupele – jsou vstřebávány pokožkou a zároveň vdechovány prostřednictvím par, čímž je dosahováno maximálního možného účinku. Koupelové oleje jsou vhodné i do vířivých koupelí při balneoterapii.

Regenerační oleje na pleť. Regenerační oleje Original ATOK představují generaci vysoce účinných preparátů přírodního původu určených k péči o pokožku. Jedná se o bezvodé a pokožkou stoprocentně využitelné přípravky. Na rozdíl od krémů, není třeba doplňovat emulgátory a konzervačními látkami. Obsažené éterické oleje samy o sobě vykazují výrazné antimikrobiální a konzervační účinky. Regenerační oleje udržují pleť vláčnou a pružnou, mají dezodorační a dlouhodobě hydratační účinek. Unavené pleti vrací mladistvý vzhled. Všechny preparáty této řady vykazují přirozený UV-faktor v hodnotě 2–4, který pokožku chrání před nepříznivými vlivy slunečního záření, a tedy i proti předčasnému stárnutí.

Pleťové vody (bez alkoholu). Pleťové vody Original ATOK jsou určené ke každodennímu čištění pokožky obličeje. Neobsahují alkohol a hodí se k ošetřování všech typů pleti. Rozmanitost obsažených éterických olejů umožňuje optimální výběr dle individuálních požadavků zákazníka a typu jeho pleti.

Pleťová tonika (se 7 % alkoholu). Pleťová tonika Original ATOK obsahují 7 % alkoholu, což jim oproti pleťovým vodám dodává nepatrně vyšší čisticí a tonizační schopnosti. Tato koncentrace alkoholu je však velmi nízká a na pokožku nemá negativní vliv. Tonika jsou proto vhodná k ošetření všech typů pleti.

Základní krémy. Základní krémy tvoří zcela samostatnou skupinu neutrálních krémů, tzv. nosičů, které lze dle individuálních potřeb doplňovat éterickými oleji a dalšími účinnými látkami. V čisté podobě jsou základní krémy také ideálními prostředky k ošetřování citlivé a alergické pokožky.

Regenerační krémy. Nabídka regeneračních krémů Original ATOK je velmi bohatá a přináší tu nejvhodnější péči pro každý typ pokožky. Krémy jsou vyrobeny šetrnými postupy, což zaručuje zachování maximální účinnosti obsažených bioaktivních látek.

Parfémy. SHARON, KARLOFF a MAGIC jsou parfémy pro muže i ženy každého věku. Nejedná se o žádné kopie či parfémované vody, jejichž intenzita a trvanlivost vůně je omezena pouze na minuty. Po aplikaci na pokožku vůně přetrvává až dvanáct hodin. Tyto parfémy jsou dodávány v praktických flakonech velikosti rtěnky s možností zakoupení doplňovacího balení za výhodnou cenu